Targi Kielce Hackathon

więcej...

12
kwi

0

Targi Kielce Hackathon – pierwsze świętokrzyskie zawody w biogospodarczej innowacyjności zakończone sukcesem!

Międzynarodowe grono innowatorów, oryginalne pomysły w zakresie gospodarki cyrkularnej, renomowani mentorzy, gala finałowa w trakcie Targów EKOTECH i zwycięstwo VIVE Innovation!

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i filmowej.

Kolejny świętokrzyski hackathon BioBoosters wiosną 2025 r. Przedsiębiorców poszukujących innowacji biogospodarczych / cyrkularnych, które odpowiedzą na dotychczas nierozwiązane problemy
w działalności biznesowej, już teraz zachęcamy do kontaktu i podjęcia się roli tzw. „Challenge Giver’a”.  Zdecydowanie warto!

16
paź

0

Trwa nabór do pierwszych hackathonów BioBoosters!

Europejscy liderzy branży drzewnej i produkcji żywności czekają na inspirujące pomysły polskich zespołów, które pomogą im w zielonej transformacji swojego biznesu.

Zapraszamy polskich naukowców, firmy, start-upy oraz wszystkich innowatorów do zapoznania się z wyzwaniami:

ValioHackathon


ValioHackathon: Znalezienie bardziej opłacalnej i odpowiedzialnej metody niwelowania wahań sezonowych produkcji mleka

Wszystkie szczegóły i rejestracja: Valiohackathon


MoelvenHackathon


MoelvenHackathon: Znalezienie bardziej ekologicznej i bardziej zrównoważonej środowiskowo alternatywy dla obecnie używanych foli do pakowania drewnianych paneli podłogowych. 

Wszystkie szczegóły i rejestracja: MoelvenHackathon


HolmenHackathon


HolmenHackathon: Znalezienie zastosowania na przekształcenie popiołu drzewnego pochodzącego ze spalania biomasy w kotłach bioenergetycznych.

Wszystkie szczegóły i rejestracja: HolmenHackathon

 

02
paź

0

Targi Kielce Hackathon – międzynarodowe zawody w biogospodarczej innowacyjności

Targi Kielce Hackathon, czyli międzynarodowe zawody w biogospodarczej innowacyjności wiosną 2024 w Kielcach!

Pierwszy Świętokrzyski Biogospodarczy Hackathon „BioBoosters” odbędzie się w kwietniu 2024 w Targach Kielce. Jego celem będzie opracowanie oraz wdrożenie bardziej ekonomicznego i ekologicznego rozwiązania dla powierzchni hal wystawienniczych kieleckiego ośrodka. Finał wydarzenia, który zaplanowano 10-11 kwietnia 2024 r., towarzyszyć będzie Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Umowę o organizacji wydarzenia, które pozwoli Targom Kielce zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii, podpisali prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń i prezes Fundacji Edukacji i Dialogu Społecznego „PRO CIVIS” Tadeusz Pęczek. Międzynarodowe hackathony biogospodarcze „BioBoosters” to zawody w innowacyjności nakierowane na znalezienie rozwiązań dla wyzwań o charakterze gospodarczym lub technologicznym, które wspomagają zieloną transformację działalności gospodarczej dużych i uznanych przedsiębiorstw.

– Targi Kielce to firma odpowiedzialna społecznie i troszcząca się o środowisko. Właśnie dla tych idei postanowiliśmy opracować i wdrożyć nowe rozwiązania produktowe realizujące zasady biogospodarki cyrkularnej. Tym samym ograniczymy wpływ prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej na środowisko naturalne. Naszą ambicją jest być wśród tych europejskich ośrodków targowych, które potrafią aktywnie i skutecznie włączyć się w nurt zielonej transformacji gospodarczej mówił o idei stworzenia Targi Kielce Hackathon prezes Mochoń.

– Mam nadzieję, że nasze fundacyjne projekty w zakresie biogospodarki i gospodarki obiegu zamkniętego, zarówno te o charakterze innowacyjno-przedsiębiorczym, jak i te badawczo-rozwojowe, stanowią wartość dodaną na drodze zielonej transformacji dodawał prezes fundacji Tadeusz Pęczek. Podmioty, które zgłoszą się do udziału w wydarzeniu pracować będą nad pomysłami pozwalającymi zastąpić dotychczas stosowane wykładziny dywanowe i wdrożyć bardziej ekonomiczne i przyjazne środowisku rozwiązania.

Targi Kielce Hackathon poprzedzi webinar zaplanowany na 1 lutego 2024 roku, w trakcie którego w sposób bardziej szczegółowy przedstawione zostanie samo wyzwanie technologiczne. Do udziału w hackathonie zaproszeni są wszyscy polscy innowatorzy, w tym przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne. Celem Organizatorów wydarzenia jest także dotarcie do jak największej liczby podmiotów zainteresowanych wydarzeniem z całego Regionu Morza Bałtyckiego (państwa skandynawskie, państwa bałtyckie oraz Niemcy). Udział w hackathonie to szansa na nawiązanie nowych relacji biznesowych i networkingowych. Zwycięzcy hackathonu otrzymają perspektywę współpracy rozwojowej i produktowej z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym.

Targi Kielce Hackathon zostanie zrealizowany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” ( https://interreg-baltic.eu/project/bioboosters/ ) przez międzynarodowe konsorcjum renomowanych uczelni wyższych, hubów innowacyjności oraz podmiotów społecznych i gospodarczych. Polskim reprezentantem w projekcie jest Fundacja PRO CIVIS, organizator Targi Kielce Hackathon. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje już wkrótce na stronach www.procivis.org.pl oraz www.targikielce.pl.

 

06
lut

0

BioBoosters – boosting the circular transition

NAZWA PROJEKTU:
BioBoosters – Boosting the circular transition

 

CZAS TRWANIA PROJEKTU:
01.01.2023 R. – 31.12.2025 R.

BUDŻET:
€ 2 788 365

ŹRÓDŁO FINANSOWANIA PROJEKTU:
Interreg – Baltic Sea Region 2021-2027

PARTNERZY:

  • JAMK Uniwersytet Nauk Stosowanych (Lider), Finlandia
  • Paper Province, Szwecja
  • Biofuel Region, Szwecja
  • Region Planistyczny Vidzeme (Vidzeme Planning Region), Łotwa
  • Estoński Uniwersytet Przyrodniczy, Estonia
  • Witeno, Niemcy
  • Pärnu County Development Center, Estonia
  • Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego 'PRO CIVIS’, Polska
  • Park Naukowo-Technologiczny Sunrise Valley, Litwa

OFICJALNA STRONA PROJEKTU

OSOBY KONTAKTOWE:

TADEUSZ PĘCZEK
Prezes Fundacji
t.peczek@procivis.org.pl

ARTUR SOBOLEWSKI
Koordynator Projektu
a.sobolewski@procivis.org.pl

DAMIAN KUZNOWICZ
Menadżer ds. komunikacji
d.kuznowicz@procivis.org.pl

OPIS PROJEKTU:

Celem projektu Bioboosters – boosting the circular transition jest wzrost poziomu innowacyjności przedsiębiorców w obszarze biogospodarki i gospodarki obiegu zamkniętego.

Partnerzy projektu pochodzący z 7 krajów z regionu Morza Bałtyckiego zrealizują łącznie 18 hackathonów poświęconych sektorowi biogospodarki. W ramach każdego z hackathonów duże podmioty gospodarcze z danego regionu działające w obszarze biogospodarki („challenge givers”) będą poszukiwały rozwiązań dla swoich aktualnych wyzwań technologicznych. Dostawcami potencjalnych rozwiązań będą MŚP, start-up’y i indywidualni innowatorzy z całego regionu Morza Bałtyckiego („challenge solvers”).