30
sty

0

Zaproszenie do składania ofert

 

 

Projekt#C022 ” BioBoosters – Boosting the circular transition”
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu Interreg Baltic Sea Region 2021-2027,
Priorytet 3. Climate-neutral societies, Cel szczegółowy: 3.1 Circular economy

 

I. Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i wygłoszenie 20 minutowej prezentacji oraz opracowanie krótkiej ekspertyzy wspierającej (maks. 10 stron) na temat możliwych kierunków wykorzystania biomasy jabłkowej w podziale na następujące kierunki:

  1. Suszenie owoców, liofilizacja i mikronizacja.
  2. Produkcja pektyn, lignocelulozy, celulozy, hemicelulozy.
  3. Ekstrakcja kaskadowa substancji zapachowych i dodatków do kosmetyków.
  4. Ekstrakcja kaskadowa związków chemicznych o wysokiej wartości dla przemysłu farmaceutycznego.

Zarówno prezentacja, jak też ekspertyza powinny uwzględniać odniesienie do potencjału rynkowego możliwych do pozyskania z jabłek produktów biogospodarczych.

Prezentację (przygotowanie i wygłoszenie) oraz ekspertyzę wspierającą należy wykonać w języku angielskim. Zamawiający dopuszcza złożenie ofert na całość przedmiotu zamówienia, bądź na jego część z zastrzeżeniem, że oferta częściowa musi odnosić się co najmniej do dwóch z ww.  kierunków wykorzystania biomasy jabłkowej. W przypadku złożenia oferty częściowej prezentacja powinna trwać  10 minut, a ekspertyza wspierająca nie powinna przekraczać 5 stron tekstu.

II. Termin wykonania prac:

Termin wykonania prezentacji i ekspertyzy: 14 luty 2025 r.

Termin wygłoszenia prezentacji: 26 luty 2025 r. (podczas Webinarium organizowanego w trybie hybrydowym, rozpoczynającego REFAL Hackathon)*

III. Miejsce i termin złożenia oferty:

Ofertę należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: office@procivis.org.pl, przesyłki pocztowej, kurierskiej lub złożyć osobiście, w terminie do dnia 04.02.2025 r., godz.16.00.

IV. Osoby do kontaktu w sprawach zamówienia:

Jean-Pierre Kisielewski, jp.kisielewski@procivis.org.pl

Anna Gajek, e-mail: a.gajek@procivis.org.pl

 

*) REFAL Hackathon jest realizowany i wspierany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” ( https://interreg-baltic.eu/project/bioboosters/ ). Celem tego międzynarodowego projektu jest zwiększenie poziomu innowacyjności przedsiębiorców w zakresie biogospodarki i gospodarki o obiegu zamkniętym. Partnerzy projektu pochodzący z 7 krajów reprezentujących region Morza Bałtyckiego (Finlandia, Szwecja, Niemcy, Estonia, Łotwa, Litwa i Polska) przeprowadzą łącznie 18 hackathonów dedykowanych sektorowi biogospodarki. Projekt BioBoosters jest współfinansowany z programu Interreg – Region Morza Bałtyckiego 2021-2027.

Wyzwanie jakie zostanie postawione w ramach REFAL Hackathon przez REFAL Sp. z o.o. polega  na zaproponowaniu innowacyjnego produktu i/lub rozwiązania technologicznego, które pozwoli na zwiększenie wartości biomasy z jabłek uszkodzonych przez warunki atmosferyczne. Jabłka te są produktem pełnowartościowym, jednak ze względu na różnego rodzaju uszkodzenia skórki czy nietypowy kształt, takie owoce są wyłączone ze sprzedaży bezpośredniej.

Zaproszenie do składania ofert