29
sie

0

Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze poświęconym potrzebom sektora humanitarnego w zakresie rozwiązywania bieżących problemów związanych z gospodarką odpadami stałymi.

W ramach projektu Bio4HUMAN sektor humanitarny liczy na dodatkowe innowacyjne i technologiczne wsparcie ze strony podmiotów biogospodarczych.

Jako konsorcjant tego finansowanego przez Horyzont Europa projektu chcielibyśmy zaprosić na tematyczny webinar poświęcony przedstawieniu potrzeb sektora humanitarnego w zakresie rozwiązywania bieżących problemów związanych z gospodarką odpadami stałymi. Będzie to pierwszy krok do potencjalnego nawiązania kontaktów i relacji pomiędzy podmiotami biogospodarczymi i sektorem humanitarnym.

Raport oceny potrzeb humanitarnych zostanie przedstawiony przez czeską Fundację People In Need oraz Polską Akcję Humanitarną (PAH). Następnie odbędzie, moderowana przez Fundację PRO CIVIS,  wymiana informacji i doświadczeń między interesariuszami sektora humanitarnego i biogospodarczego.

🗓Zapisz datę: 24 września, 14:00 CET i dołącz do tej ciekawej fali pozytywnych zmian!

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować się: https://lnkd.in/dFBSiqwP.

Więcej informacji na temat Projektu można znaleźć na oficjalnej stronie: https://bio4human.eu

23
sty

0

PRO CIVIS partnerem projektu Bio4HUMAN

PRO CIVIS jest jednym z 10 europejskich partnerów konsorcjum podejmujących współpracę  na rzecz poszukiwania biogospodarczych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami stałymi, które mogą znaleźć zastosowanie w działaniach humanitarnych. Współpraca ta będzie realizowana w ramach projektu Bio4HUMAN finansowanego środkami Horyzontu Europa. Ambitną misją Konsorcjum jest podjęcie w sposób systemowy wyzwań środowiskowych związanych z pomocą udzielaną w ramach akcji humanitarnych.

W ramach projektu Bio4HUMAN konsorcjanci przeprowadzą następujące działania:

  1. Przeprowadzą analizę dostępnych rozwiązań biogospodarczych (produkty, systemy, technologie), które mogą zostać wykorzystane w działalności humanitarnej. Zidentyfikowane zostaną także istniejące luki w łańcuchach dostaw w zakresie gospodarki odpadami stałymi. Jak dotąd nie ma żadnych badań ani opracowań na ten temat. PRO CIVIS jest Liderem tej ważnej części Projektu.
  2. Dokonają oceny cyklu życia proponowanych rozwiązań i ocenią ich przydatność w kontekście społeczno – ekonomicznym i zarządczym.
  3. Zbadają, czy proponowane rozwiązania odpowiadają celom kluczowych interesariuszy zajmujących się gospodarką odpadami stałymi i zweryfikują możliwość ich akceptacji przez społeczności, lokalne przedsiębiorstwa i władze lokalne. Te oceny wykonalności zostaną przeprowadzone dla 2 lokalizacji w Afryce (Demokratyczna Republika Kongo i Sudan Południowy).
  4. Opracują i rozpowszechnią zestaw narzędzi replikacyjnych dla podmiotów humanitarnych (organizacji finansujących i wspierających), które są gotowe wdrażać innowacyjne rozwiązania biogospodarcze.

W ramach Projektu zostanie wdrożonych także szereg działań, tj. stworzenie ogólnodostępnych wytycznych, narzędzi i materiałów – celem upowszechniania rozwiązań zidentyfikowanych przez Bio4HUMAN.

Projekt Bio4HUMAN otrzymał dofinansowanie z programu Badań i Innowacji Unii Europejskiej „Horyzont Europa”.

Informacje o projekcie:

  • Pełna nazwa projektu: „Identyfikacja rozwiązań biogospodarczych do potencjalnego wykorzystania w działalności humanitarnej celem ograniczenia odpadów stałych”.
  • Budżet: 1 509 809,06 €
  • Czas trwania: 30 miesięcy (1 stycznia 2024 – 30 czerwca 2026)
  • Partnerzy:
    • Enspire Science Ltd (Izrael)
    • Instituto Tecnologico del Embalaje, Transporte y Logistica (Hiszpania)
    • Universidad de Cantabria (Hiszpania)
    • Fundacja Edukacji i Dialogu Spolecznego PRO CIVIS (Polska)
    • Človek v tísni Ops (Czechy)
    • WeLOOP (Francja)
    • Irish Bioeconomy Foundation (Irlandia)
    • Polska Akcja Humanitarna (Polska)
    • AIMPLAS – Asociacion de Investigacion de Materiales Plasticos y Conexas (Hiszpania)
    • BioEast Hub CR z. u. (Czechy).

Więcej informacji na temat Projektu można znaleźć na oficjalnej stronie: https://bio4human.eu