Zaproszenie do składania ofert
Projekt#C022 ” BioBoosters – Boosting the circular transition”
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Programu Interreg Baltic Sea Region 2021-2027,
Priorytet 3. Climate-neutral societies, Cel szczegółowy: 3.1 Circular economy
I. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i wygłoszenie 20 minutowej prezentacji oraz opracowanie krótkiej ekspertyzy wspierającej (maks. 10 stron) na temat możliwych kierunków wykorzystania biomasy jabłkowej w podziale na następujące kierunki:
- Suszenie owoców, liofilizacja i mikronizacja.
- Produkcja pektyn, lignocelulozy, celulozy, hemicelulozy.
- Ekstrakcja kaskadowa substancji zapachowych i dodatków do kosmetyków.
- Ekstrakcja kaskadowa związków chemicznych o wysokiej wartości dla przemysłu farmaceutycznego.
Zarówno prezentacja, jak też ekspertyza powinny uwzględniać odniesienie do potencjału rynkowego możliwych do pozyskania z jabłek produktów biogospodarczych.
Prezentację (przygotowanie i wygłoszenie) oraz ekspertyzę wspierającą należy wykonać w języku angielskim. Zamawiający dopuszcza złożenie ofert na całość przedmiotu zamówienia, bądź na jego część z zastrzeżeniem, że oferta częściowa musi odnosić się co najmniej do dwóch z ww. kierunków wykorzystania biomasy jabłkowej. W przypadku złożenia oferty częściowej prezentacja powinna trwać 10 minut, a ekspertyza wspierająca nie powinna przekraczać 5 stron tekstu.
II. Termin wykonania prac:
Termin wykonania prezentacji i ekspertyzy: 14 luty 2025 r.
Termin wygłoszenia prezentacji: 26 luty 2025 r. (podczas Webinarium organizowanego w trybie hybrydowym, rozpoczynającego REFAL Hackathon)*
III. Miejsce i termin złożenia oferty:
Ofertę należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: office@procivis.org.pl, przesyłki pocztowej, kurierskiej lub złożyć osobiście, w terminie do dnia 04.02.2025 r., godz.16.00.
IV. Osoby do kontaktu w sprawach zamówienia:
Jean-Pierre Kisielewski, jp.kisielewski@procivis.org.pl
Anna Gajek, e-mail: a.gajek@procivis.org.pl
*) REFAL Hackathon jest realizowany i wspierany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” ( https://interreg-baltic.eu/project/bioboosters/ ). Celem tego międzynarodowego projektu jest zwiększenie poziomu innowacyjności przedsiębiorców w zakresie biogospodarki i gospodarki o obiegu zamkniętym. Partnerzy projektu pochodzący z 7 krajów reprezentujących region Morza Bałtyckiego (Finlandia, Szwecja, Niemcy, Estonia, Łotwa, Litwa i Polska) przeprowadzą łącznie 18 hackathonów dedykowanych sektorowi biogospodarki. Projekt BioBoosters jest współfinansowany z programu Interreg – Region Morza Bałtyckiego 2021-2027.
Wyzwanie jakie zostanie postawione w ramach REFAL Hackathon przez REFAL Sp. z o.o. polega na zaproponowaniu innowacyjnego produktu i/lub rozwiązania technologicznego, które pozwoli na zwiększenie wartości biomasy z jabłek uszkodzonych przez warunki atmosferyczne. Jabłka te są produktem pełnowartościowym, jednak ze względu na różnego rodzaju uszkodzenia skórki czy nietypowy kształt, takie owoce są wyłączone ze sprzedaży bezpośredniej.